top of page

Studium Przypadku: Kompleksowe podejście do leczenia Biegacza z zapaleniem okostnej i problemami ścięgna Achillesa w Gabinet Fizjoterapii w Lubinie

Zaktualizowano: 24 kwi

gabinet fizjoterapii w Lubinie
Dolegliwości bólowe ścięgna Achillesa w Gabinet fizjoterapii w Lubinie


W Gabinet Fizjoterapii w Lubinie

mamy przyjemność przedstawić szczegółowe studium przypadku, które podkreśla efektywność naszego zintegrowanego podejścia w leczeniu kompleksowych problemów zdrowotnych. Nasz pacjent, 35-letni zapalony biegacz, doświadczał poważnych dolegliwości związanych z zapaleniem okostnej oraz bólem w okolicy przyczepu dystalnego ścięgna Achillesa. Skargi te były pogłębiane przez jego problemy metaboliczne, manifestujące się w postaci znacznych skoków masy ciała.


Diagnoza i ocena

Pacjent zgłosił się do nas z przewlekłym bólem, który ograniczał jego zdolności biegowe. Został przeprowadzony szczegółowy wywiad medyczny oraz badania fizyczne, które uwzględniały ocenę biomechaniki dolnych kończyn, a także analizę chodu. Wyniki te wskazały na nadpronację i ograniczony zakres ruchu w zgięciu grzbietowym stawu skokowego.

Interdyscyplinarne podejście do leczenia

  1. Fizjoterapia: Skupiliśmy się na technikach łagodzenia bólu, takich jak terapia ultradźwiękowa i mobilizacja tkanek miękkich, a także na stopniowym zwiększaniu siły i elastyczności mięśni łydek.

  2. Osteopatia: Zastosowano manipulacje mające na celu poprawę ogólnego ustawienia ciała, co miało pozytywny wpływ na funkcjonowanie kończyn dolnych.

  3. Konsultacje żywieniowe i metaboliczne: Pacjent otrzymał indywidualnie dopasowany plan żywieniowy, stworzony przez specjalistę ds. żywienia sportowego, mający na celu ustabilizowanie jego wagi i poprawę metabolizmu.

  4. Trening: Opracowano program treningowy z naciskiem na ćwiczenia niskoimpaktowe oraz techniki biegowe, minimalizujące ryzyko przeciążeń.

Wyniki

W ciągu dwóch miesięcy od rozpoczęcia leczenia pacjent osiągnął znaczną poprawę w zakresie bólu i mobilności, a jego waga ustabilizowała się. Dzięki regularnym konsultacjom, leczenie było ciągle dostosowywane do ewoluujących potrzeb pacjenta, co przyczyniło się do jego pełnego powrotu do zdrowia i poprawy jakości życia.


Wnioski

Nasze podejście w Gabinet Fizjoterapii w Lubinie umożliwiło nie tylko skuteczne adresowanie bezpośrednich symptomów bólowych, ale także przyczyniło się do rozwiązania głębszych problemów metabolicznych, które były kluczowe dla długoterminowego sukcesu terapeutycznego. Ta metoda pokazuje, jak kompleksowe i skoordynowane podejście może przynieść znaczące korzyści pacjentom zmagającym się z wielowymiarowymi problemami zdrowotnymi.


Nasz Gabinet Fizjoterapii w Lubinie jest gotów pomóc Ci osiągnąć Twoje cele zdrowotne i poprawić jakość życia. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach i umówić się na konsultację.


Commenti


bottom of page